06-06-2012
W maju Biblioteka Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej w Toruniu  wzbogaciła się o zbiór specjalistycznych książek będących spadkiem po słynnym amerykańskim bibliście i hebraiście pochodzenia żydowskiego, profesorze Haroldzie Louisie Ginsbergu (+1990).
06-06-2012
Zapraszamy wszystkich do wirtualnego spaceru po naszej Szkole: http://spacery. panoramicart. pl/wsfh/.
31-05-2012
Używanie przez media błędnego terminu „polski obóz koncentracyjny” i „polski obóz śmierci” w odniesieniu do obozu zagłady w Auschwitz oraz do innych nazistowskich obozów koncentracyjnych zbudowanych przez Niemców podczas II wojny Światowej na terenie Polski, ma charakter dezinformujący, i prowadzi do powstania mylnego przekonania, że to Polacy byli odpowiedzialni za Holocaust.
22-05-2012
W środę 16 maja 2012 roku w gościnnych progach Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej spotkaliśmy się na przedsięwzięciu „Artystyczne Popołudnie”. Organizatorem imprezy był Warsztat Terapii Zajęciowej „Arkadia”, mieszczący się nieopodal szkoły, przy ulicy Młyńskiej 2-4.
18-05-2012
Przewodnicy po Ziemi Świętej Polscy franciszkanie zamierzają poszerzyć ofertę wyjazdów pielgrzymkowych do Ziemi Świętej – zapowiada w rozmowie z KAI o dr. Bernard Jarosław Marciniak OFM, rektor Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej w Toruniu.
10-05-2012
Nadzieję, iż katolicy w Polsce coraz powszechniej będą odkrywać judaistyczne korzenie swojej wiary wyraził dziś w rozmowie z KAI bp Mieczysław Cisło, przewodniczący Komitetu Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem. W trakcie dzisiejszego spotkania tego gremium w Warszawie, bardzo pozytywnie oceniono działalność Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej powołanej kilka lat temu w Toruniu przez ojców franciszkanów.
07-05-2012
Wyjątkowo szybko minął tydzień, podczas którego gościliśmy wykładowców i studentów Levinsky College of Education in Tel Aviv (LCoEiTA). Program wizyty był napięty: zaplanowano wykłady, wyjazd, zwiedzanie, ale przede wszystkim – wymianę mnóstwa myśli po hebrajsku każdego dnia.
<< Pierwsza  < Poprzednia  ...  15  16  17  18  19  20  21  ...  Następna >  Ostatnia >>