13-09-2011
W dniach 21-22 września 2011 roku w Toruniu odbędzie się Światowy Kongres Języka Hebrajskiego – BRIT IVRIT OLAMIT. Brit Ivrit Olamit jest prestiżową międzynarodową organizacją, w której szeregach skupieni są uczeni zajmujący się studiami judaistycznymi.
09-09-2011
W dniach 23-24 sierpnia Szkołę odwiedziła izraelska poetka, pisarka i dziennikarka, Shoshana Vegh. Poetka była zachwycona ideą powstania Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej w Toruniu jak i samą Szkołą, czytała też fragmenty swoich książek. http://www. youtube.
08-09-2011
Do końca października w Wyższej Szkole Filologii Hebrajskiej można oglądać wystawę prac malarskich autorstwa Małgorzaty Mazur, członka olsztyńskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków Sztuka Użytkowa oraz Stowarzyszenia Artystycznego „Otwarte”.
18-07-2011
Dnia 16 Lipca 2011 panowie Prof. Aaron Ben Ze'ev (prezydent University of Haifa) oraz Amos Garev złożyli wizytę naszej Szkole. Goście z Izraela zachwyceni byli Toruniem i Wyższą Szkołą Filologii Hebrajskiej. Rektor naszej Uczelni o. Maksymin Marek Tandek oraz fundatorka Fundacji Haskala pani Grażyna Karkosik spotkali się z reprezentantami Uniwersytetu, by rozmawiać o wspólnej przyszłości oraz współpracy między instytutami.
22-06-2011
Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej w dniach 25-26 maja 2011 r. miała zaszczyt gościć w Toruniu zaproszone do Polski przez Polską Agencję Prasową S. A. znawczynie tematyki żydowskiej, Panie dr Jody Myers i dr Rebeccę Golbert. Celem wizyty było nawiązanie kontaktów z wydziałami judaistycznymi polskich uniwersytetów oraz instytucjami zajmującymi się studiami żydowskimi.
22-06-2011
Zapraszamy dio obejrzenia filmu o naszej uczelni przygotowanego przez TVP Kraków: link W filmie tym można zobaczyć jak wygląda szkoła oraz dowiedzieć się dlaczego warto wybrać studia w Wyższej Szkole Filologii Hebrajskiej w Toruniu.
15-06-2011
W dniach 31. 05. -02. 06. 2011r. przedstawiciele Wyższej Szkoły Filologii Herbajskiej oraz Fundacji Haskala gościli na Uniwersytecie w Hajfie. Celem wyjazdu Fundatorki Fundacji Haskala Pani Grażyny Karkosik oraz Rektora Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej o. Maksymina Tandka było spotkanie z Radą Gubernatorów Uniwersytetu w Hajfie oraz uczestnictwo w ceremonii wręczenia Pani Baronowej Rotschild doktoratu honoris causa Uniwersytetu.
<< Pierwsza  < Poprzednia  ...  19  20  21  22  23  24  Następna >  Ostatnia >>