19-04-2013
19 kwietnia 70 lat temu wybuchło Powstanie w Getcie Warszawskim, do którego doprowadził żydowski ruch oporu. Żydowscy bojownicy pod przywództwem Pawła Frenkla, dowódcy Żydowskiego Związku Wojskowego, przez wiele dni odpierali ataki i stawili zbrojny opór oddziałom niemieckim, które przystąpiły do likwidacji warszawskiego getta.
19-04-2013
Zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią filmu przedstawiającego ciekawostki języka hebrajskiego biblijnego.
15-04-2013
Rozmowa z franciszkaninem, o. Bernardem Marciniakiem, dyrektorem Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego opublikowania 12 kwietnia 2013 r. .
03-04-2013
Poszukujesz szkoły, która zapewni Ci bezpieczny start w dorosłe życie?a może takiej, która stawia na indywidualny rozwój każdego ucznia?lub stawia na wykorzystywanie nowych technologii w procesie nauczania?
27-03-2013
Alleluja! Cały Kościół razem z Jezusem Chrystusem zmartwychwstaje! Z okazji świąt Wielkiej Nocy w imieniu społeczności Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiejproszę o przyjęcie serdecznych życzeń odrodzenia radości, płynącej ze spotkania ze Zmartwychwstałym Zbawicielem, i umocnienia najczystszych nadziei! o.
25-03-2013
Pesach (hebr. przekroczył, ominął) 26 marca - 2 kwietnia 2013 r. W Izraelu trwa 7, a w diasporze – 8 dni, poczynając od 15 dnia miesiąca nisan.   Doniosłe święto upamiętniające wyzwolenie z niewoli egipskiej, opisane w Księdze Wyjścia. Święto nosi również nazwę Chag haMacot (święto przaśników – czyli macy) i trwa osiem dni, z których pierwsze dwa i ostatnie dwa są szczególnie uroczyste.
25-03-2013
Wychodząc naprzeciw licznym zachętom rodzin i wspólnot katolickich oraz sugestiom mieszkańców lewobrzeżnego Torunia niniejszym zapowiadamy otwarcie we wrześniu 2013 roku Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego. .
<< Pierwsza  < Poprzednia  ...  10  11  12  13  14  15  16  ...  Następna >  Ostatnia >>